Zavřít reklamu

Jen několik dní před oficiálním představením do éteru pronikly prakticky úplné specifikace příštích plně bezdrátových sluchátek Samsungu Galaxy Buds 2. Kromě jiného by měla disponovat čipem Bluetooth 5.2, funkcí aktivního potlačení okolního hluku nebo stupněm krytí IPX7.

Podle leakera vystupujícího pod jménem Snoopy dostanou Galaxy Buds 2 do vínku čip Bluetooth 5.2, což by bylo oproti sluchátkům Galaxy Buds Pro a Galaxy Buds+ zlepšení, jelikož ty používají Bluetooth 5.0. Měla by také podporovat kodeky SBC, AAC a SSC, a pokud bude Samsung chtít, mohl by sluchátka vybavit podporou nového standardu Bluetooth LE Audio s kodekem LC3 (Low Complexity Communications Codec).

Snoopy také potvrdil předchozí spekulace, že Galaxy Buds 2 budou mít funkci aktivního potlačení okolního hluku (ANC) a režim transparentnosti, k čemuž by jim měly sloužit tři mikrofony na každém sluchátku. Každé sluchátko by též mělo disponovat 11mm wooferem (basovým reproduktorem) a 6,3mm tweeterem.

Výdrž baterie by měla být ve srovnání se sluchátky Galaxy Buds+ nižší, konkrétně 8 hodin bez zapnutého ANC (u Galaxy Buds+ je to 11 hodin), se zapnutým ANC pak pouze 5 hodin. S nabíjecím pouzdrem by se výdrž měla zvýšit až na 20 hodin bez ANC nebo 13 hodin s ANC. Sluchátka by rovněž měla mít USB-C port a podporovat Qi bezdrátové nabíjení i rychlé nabíjení. Chybět by neměla ani vodotěsnost a prachuvzdornost podle standardu IPX7.

Galaxy Buds 2 by se měla nabízet minimálně ve čtyřech barvách – černé, olivově zelené, fialové a bílé a stát od 149–169 dolarů (zhruba 3 200–3 600 korun). Uvedena na scénu budou v rámci příští akce Galaxy Unpacked, která proběhne 11. srpna.

Související články

Dnes nejčtenější

.