Zavřít reklamu

O příštích ohebných telefonech Samsungu Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 toho z nejrůznějších leaků z poslední doby víme prakticky vše, do kompletní skládačky však zbývá ještě doplnit pár dílků. Jedním z nich je přesné určení stupně krytí IP. Známý leaker Max Weinbach nyní přišel s informací, že odolnost telefonů bude zajišťovat certifikace IPX8.

Standard IPX8 je podobný certifikaci IP68, kterou dostaly do vínku smartphony jako Galaxy S21 nebo Galaxy Note 20 Ultra. Znamená to, že vydrží ponoření do vody do hloubky až 1,5 m po dobu až 30 minut.

Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 ovšem nebudou odolné vůči prachu, což je však vzhledem k pohyblivým dílům v kloubu pochopitelné. Samsung vyvinul „kartáčkový“ mechanismus, který z kloubu jeho ohebných telefonů odstraňuje částice prachu a u příštích „skládaček“ jej patrně vylepšil. Vypadá to však, že ne dostatečně na to, aby dostaly alespoň nějakou odolnost vůči prachu.

Kromě odolnosti podle standardu IP by oba telefony měly disponovat vylepšeným sklem UTG (Ultra Thin Glass) pro ochranu displeje a v zavřeném stavu by mezi svými dvěma stranami měly mít menší mezeru.

Nové „ohýbačky“ korejského technologického obra budou – spolu s chytrými hodinkami Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic a bezdrátovými sluchátky Galaxy Buds 2 – představeny 11. srpna.

Dnes nejčtenější

.