Zavřít reklamu

I když představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 je ještě daleko, do éteru o ní již začaly pronikat první údajné informace. Podle nejnovějších neoficiálních zpráv bude nejvyšší model řady – S22 Ultra – disponovat fotoaparátem s rozlišením 200 MPx a značkou Olympus a mít podporu dotykového pera S Pen.

Nejnovější leak, pocházející z Jižní Koreje, protiřečí staršímu úniku, který u S22 Ultra hovořil o 108MPx hlavním fotoaparátu (modely S22 a S22+ podle ještě staršího leaku dostanou do vínku 50MPx hlavní fotoaparát). Nový únik se také zmiňuje o tom, že nejvyšší model bude mít podporu stylusu (tu měl už jeho předchůdce) a celkem pět fotoaparátů, které budou nést světoznámou fotografickou značku Olympus. Pokud by to byla pravda, Olympus by se zařadil k dalším slavným značkám jako Zeiss, Leica nebo Hasselblad, které s různými smartphonovými výrobci na jejich fotoaparátech již nějakou dobu spolupracují.

Otázkou je, k čemu by Samsung japonského výrobce vlastně potřeboval. Korejský technologický obr dříve vyráběl vlastní profesionální bezzrcadlovky. Je také globálním lídrem v technologiích smartphonového fotoaparátu. Jeho údajná spolupráce s Olympusem by tak dávala smysl spíše z marketingového než technologického hlediska.

Dnes nejčtenější

.