Zavřít reklamu

Samsung začal s vydáváním červencového bezpečnostního patche. Jeho prvním adresátem jsou modely řady Galaxy S10.

Nejnovější softwarová aktualizace pro dva roky starou řadu nese firmwarovou verzi G973FXXSBFUF3 a v tuto chvíli je distribuována shodou okolností v Česku. Do dalších zemí světa by se měla rozšířit v následujících dnech. Součástí updatu podle všeho nejsou žádná vylepšení či nové funkce.

Momentálně není známo, jaké bezpečnostní problémy nejnovější bezpečnostní záplata řeší, dozvědět bychom se to však měli v několika příštích dnech (Samsung katalog oprav kvůli bezpečnostním důvodům zveřejňuje vždy s jistým zpožděním). Připomeňme, že minulý bezpečnostní patch přinesl 47 oprav od Googlu a 19 oprav od Samsungu, z nichž některé byly označeny jako kritické. Opravy od Samsungu řešily např. nesprávnou autentizaci v SDP SDK, nesprávný přístup v nastavení notifikací, chyby v aplikaci Samsung Contacts, přetečení bufferu v ovladači NPU nebo zranitelnosti související s čipsety Exynos 9610, Exynos 9810, Exynos 9820 a Exynos 990.

Pokud vlastníte jeden z modelů Galaxy S10, už by vám měla přijít notifikace o nové aktualizaci. Pokud jste ji ještě neobdrželi a nechce se vám čekat, můžete zkusit spustit instalaci manuálně, a to vybráním možnosti Nastavení, klepnutím na volbu Aktualizace softwaru a zvolením možnosti Stáhnout a nainstalovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.