Zavřít reklamu

Samsung je v současnosti jedničkou, pokud jde o vydávání androidových softwarových aktualizací. Loni korejský technologický obr slíbil, že pro svá vlajková zařízení bude bezpečnostní updaty vydávat až čtyři roky. A nyní oznámil, že na některá zařízení Galaxy budou bezpečnostní aktualizace vycházet pět let.

Bezpečnostní a „udržovací“ updaty budou pět let konkrétně dostávat podnikové varianty telefonů Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy XCover 5 a podniková verze tabletu Galaxy Tab Active 3. Všechny další podniková zařízení Samsungu budou takto podporovány čtyři roky.

Podnikové varianty smartphonů Galaxy jsou navrženy pro použití ve firemní sféře. Lze na ně instalovat software, který firmy schvalují. Takováto zařízení nabízejí další bezpečnostní opatření a funkce pro správu firemních dat, což znamená, že je možné je konfigurovat a spravovat firemním IT oddělením. Jako obvykle budou bezpečnostní updaty na podnikové smartphony Galaxy vydávány měsíčně nebo čtvrtletně, v závislosti na zařízení.

Je možné, že se Samsung rozhodne poskytnout pět let bezpečnostní podpory i spotřebitelským variantám výše uvedených zařízení. V minulosti tak již učinil v případě telefonů Galaxy S6, Galaxy S7 a řady Galaxy S8.

Související články

Dnes nejčtenější