Zavřít reklamu

Společnost Vivo krátce před představením své nové vlajkové řady Vivo X60 vypustila do světa snímek zadní strany jednoho z modelů a potvrdila některé jejich specifikace. Telefony budou mít „ultrastabilní“ mikrogimbal, optiku od společnosti Zeiss a kromě jednoho budou jako první používat nový čipset Samsungu Exynos 1080.

Na oficiálním obrázku můžeme vidět trojitý fotoaparát (vévodí mu velký senzor s gimbalem), který doplňuje zřejmě senzor periskopového objektivu. Jedním z hlavních lákadel nové řady by měl být slovy výrobce „ultrastabilní“ mikrogimbalový fotografický systém. V této souvislosti připomeňme, že s gimbalem integrovaným do smartphonu přišlo jako první právě Vivo – chlubil se jím telefon Vivo X50 Pro. Už ten díky tomuto systému, alespoň to tedy Vivo tvrdilo, nabízel až o 300 % lepší stabilizaci obrazu než technologie optické stabilizace obrazu (OIS). O tom, že fotoaparát bude na špičkové úrovni, svědčí také to, že optiku do něj dodala společnost Zeiss.

Řada Vivo X60 se bude skládat ze tří modelů – Vivo X60, Vivo X60 Pro a Vivo X60 Pro+, přičemž první dva jako první poběží na čipu Exynos 1080. Zbývající model bude pohánět nový vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 888.

Kromě toho se očekává, že telefony řady budou disponovat Super AMOLED displejem typu Infinity-O s obnovovací frekvencí 120 Hz, 8 GB operační paměti, 128–512 GB vnitřní paměti a podporou 5G sítě. Dostupné budou v bílé, černé a modré gradientní barvě. Na scénu budou podle všeho uvedeny 28. prosince.

Související články

Dnes nejčtenější