Zavřít reklamu

V prvním letošním kvartálu bylo na globální trh dodáno celkem 135,7 milionu telefonů s podporou 5G sítí, což je z roku na rok o 6 % více. Největší meziroční růst zaznamenaly značky Samsung a Vivo, a to o 79 %, resp. 62 %. Naopak velký pokles – o 23 % – vykázal Apple. Ve své nejnovější zprávě to uvedla společnost Strategy Analytics.

Samsung za první tři měsíce letošního roku na globální trh dodal 17 milionů 5G telefonů a s podílem 12,5 % byl čtvrtým v pořadí. Vivo vyexpedovalo 19,4 milionů smartphonů s podporou nejnovější sítě a s podílem 14,3 % figurovalo na třetím místě. Jihokorejský smartphonový gigant těžil z velké poptávky po vlajkové řadě Galaxy S21 v Jižní Koreji, USA a částech Evropy, zatímco Vivo profitovalo ze silných prodejů v domovské Číně a Evropě.

Apple si i přes výrazný meziroční pokles udržel na trhu s 5G telefony s přehledem vedoucí pozici – v předmětném období jich na trh dodal 40,4 milionu a jeho podíl byl 29,8 %. Druhé skončilo Oppo, které vyexpedovalo 21,5 milionu 5G smartphonů (z roku na rok o 55 % více) a drželo podíl 15,8 %. První pětku největších hráčů na tomto poli uzavírá Xiaomi s 16,6 miliony dodaných telefonů, 41procentním meziročním růstem a podílem 12,2 %.

Poptávka po zařízeních s podporou 5G přirozeně nabývá na dynamice ve všech oblastech světa, přičemž největšími „tahouny“ jsou čínský, americký a západoevropský trh. Strategy Analytics očekává, že globální dodávky 5G telefonů na konci letošního roku dosáhnou 624 milionů.

Související články

Dnes nejčtenější

.