Zavřít reklamu

Představení ohebného telefonu Samsungu Galaxy Z Fold 3 je skoro za dveřmi. Starší i nové neoficiální zprávy naznačují, že jeho vlajková „skládačka“ pro letošní rok bude uvedena na scénu v srpnu. Dostupná bude po celém světě včetně Číny. A právě pro Čínu korejský technologický obr připravuje prémiovější model třetího Foldu nazvaný Samsung W22 5G.

Samsung W22 5G naváže na loňský speciální model skládacího smartphonu Galaxy Z Fold 2 s názvem W21 5G. Ten se od standardního modelu (kromě dvou slotů na SIM kartu) lišil jen zevnějškem – jednak velikostí (byl podstatně vyšší) a jednak luxus navozujícím designem se svislými pruhy zdobícími zlatou povrchovou úpravu.

W21 5G byl exkluzivitou čínského mobilního operátora China Telecom, který jej prodával o polovinu dráž než standardní Fold 2 (konkrétně za 19 999 jüanů, tj. zhruba 65 800 korun).

Pokud jde o W22 5G, ten by se měl nabízet v černé barvě a ve variantě s 512GB úložištěm. Podle všeho bude mít stejné hardwarové parametry jako standardní Fold 3, z hlediska designu by zde však mohly být některé menší kosmetické změny. Kolik bude stát, není v tuto chvíli známo, je však možné, že Samsung se rozhodne jej prodávat dráž než W21 5G. O luxusní „ohýbačku“ byl totiž i přes velmi vysokou cenu velký zájem a rychle se vyprodal.

W22 5G by měl být v Číně dostupný ve stejnou dobu, kdy do prodeje vstoupí standardní Fold 3, což bude údajně ještě v srpnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.