Zavřít reklamu

Samsung podle zpráv z Jižní Koreje pracuje na OLED displeji s impozantní hustotou pixelů 1000 ppi. V tuto chvíli prý není úplně jasné, jestli jej vyvíjí pro mobilní trh, lze to však očekávat.

K dosažení tak vysoké hustoty prý Samsung vyvíjí novou TFT technologii (Thin-Film Transistor; technologie tenkovrstvých tranzistorů) pro AMOLED panely. Kromě umožnění takto jemného displeje by měla být budoucí TFT technologie společnosti také mnohem rychlejší než současná řešení, konkrétně až 10krát. Samsung prý také usiluje o to, aby jeho budoucí superjemný displej byl energeticky efektivnější a jeho výroba levnější. Jak přesně toho chce dosáhnout, není jasné, 1000ppi displej by však měl být dostupný do roku 2024.

Teoreticky by se tak jemný displej skvěle hodil do VR headsetů, Samsung však o tuto oblast v poslední době neprojevuje moc velký zájem. 1000 ppi je nicméně hustota pixelů, kterou si před čtyřmi lety vytkla za cíl divize Samsungu Gear VR – tehdy prohlásila, že jakmile VR obrazovky přesáhnou hustotu pixelů 1000 ppi, dojde tím k eliminaci všech problémů spojených s kinetózou (nemoci z pohybu).

Vzhledem ke zmíněnému vlažnému nezájmu Samsungu o virtuální realitu v posledních letech je však pravděpodobné, že nová TFT technologie bude nasazena v budoucích smartphonech. Jen pro představu – displej s aktuálně nejvyšší hustotou pixelů má 643 ppi a používá jej smartphone Xperia 1 II (jde o OLED obrazovku s velikostí 6,5 palců).

Související články

Dnes nejčtenější

.