Zavřít reklamu

Samsung a LG podle nejnovějších zpráv odstartovaly produkci OLED panelů pro iPhone 13. Učinily tak oproti loňskému iPhonu 12 o měsíc dříve, což umožnila lepšící se situace ohledně koronavirové pandemie. iPhone 13 by díky tomu měl dorazit včas, tedy v obvyklé září.

Podle předchozích zpráv plánuje divize Samsungu Samsung Display pro iPhone 13 vyrobit 80 milionů OLED displejů s technologií LTPO, zatímco LG by mělo vyprodukovat 30 milionů OLED panelů používajících technologii LTPS. Samsung Display má dodat výše zmíněné množství displejů konkrétně pro dva nejvyšší modely iPhonu 13 – iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, LG pak pro levnější iPhone 13 mini a standardní iPhone 13.

Menší množství OLED displejů – kolem 9 milionů – by měla pro letošní iPhony dodat čínská společnost BOE, tyto obrazovky však prý budou použity pouze pro účely výměny a údržby.

OLED displeje, které by měly používat iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, budou podle všeho podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz (ta má být variabilní, tzn. displej ji bude moci podle obsahu, který právě zobrazuje, automaticky měnit v rozmezí 1–120 Hz). iPhone 13 bude prvním iPhonem, který bude používat displej s obnovovací frekvencí vyšší než 60 Hz.

Související články

Dnes nejčtenější

.