Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung by měl spolu s ohebnými telefony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 v srpnu představit i smartphone Galaxy S21 FE. Podle různých zpráv se však launch nové „budgetové vlajky“ může opozdit. Důvodem je prý kritický nedostatek komponent.

Podle zpráv z Jižní Koreje musel Samsung dočasně zastavit produkci Galaxy S21 FE kvůli nedostatku baterií. Hlavním dodavatelem baterií pro telefon byla společnost LG Energy Solution, která se však sama potýká s výrobními problémy. Jako sekundární dodavatel byla vybrána dceřinka Samsungu Samsung SDI, ta však stále čeká na povolení k zahájení výroby. Některé jiné zprávy se zmiňují o tom, že zpoždění launche telefonu způsobil nedostatek čipů Snapdragon 888. Všechny zprávy se však shodují, že zpoždění by mělo být relativně krátké, maximálně dva měsíce.

Galaxy S21 FE dostane podle dosavadních úniků do vínku Super AMOLED displej typu Infinity-O s úhlopříčkou 6,5 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, čipset Snapdragon 888, 6 nebo 8 GB operační a 128 či 256 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením třikrát 12 MPx, 32MPx přední kamerku, poddisplejovou čtečku otisků prstů, stereo reproduktory, stupeň odolnosti IP68, podporu 5G sítí a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení (pravděpodobná je i podpora rychlého bezdrátového nabíjení a reverzního bezdrátového nabíjení).

Smartphone by měl být dostupný minimálně ve čtyřech barvách – černé, bílé, fialové a olivově zelené a jeho cena startovat na 700–800 tisících wonů (zhruba 13–15 tisíc korun).

Související články

Dnes nejčtenější

.