Zavřít reklamu

Samsung podle nejnovějších zpráv odstartoval masovou produkci očekávaného ohebného telefonu Galaxy Z Fold 3. To by mělo zajistit, že korejský technologický gigant bude mít dostatek času na výrobu a dodání dostatečného počtu kusů na globální trh před jeho uvedením na scénu. To se podle všeho odehraje v srpnu.

Podle obvykle dobře informovaného webu winfuture.de začal Samsung s masovou výrobou všech důležitých komponent pro Galaxy Z Fold 3. Web dodává, že počáteční produkce bude oproti běžným vlajkovým telefonům technologického obra pouze třetinová. Důvodem má být vysoká cena ohebných telefonů. I přesto Samsung očekává, že třetího Foldu prodá více než jeho loňského předchůdce.

Galaxy Z Fold 3 podle dosavadních leaků dostane do vínku 7,5palcový Super AMOLED displej s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz a vnější displej stejného typu jako hlavní s velikostí 6,2 palců a podporou stejně vysoké obnovovací frekvence. Pohánět by jej měl čip Snapdragon 888, který podle všeho doplní 12 nebo 16 GB operační a 256 a 512 GB interní paměti. Fotoaparát by měl být trojitý s rozlišením třikrát 12 MPx a podporovat natáčení videí v rozlišení 4K při 60 fps. Selfie kamerky by měly být dvě, jedna si prý najde místo na vnějším displeji a bude mít rozlišení 10 MPx a druhá by měla být ukryta pod displejem a mít rozlišení 16 MPx.

Telefon by kromě toho měl disponovat čtečkou otisků prstů, stereo reproduktory, technologií UWB, podporou 5G sítí a standardů Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.0, zvýšenou odolností proti vodě a prachu a v neposlední řadě podporovat dotykové pero S Pen. Baterie prý bude mít kapacitu 4400 mAh a podporovat 25W rychlé nabíjení, jakož i rychlé bezdrátové a reverzní bezdrátové nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější