Zavřít reklamu

Samsung považuje ohebné telefony za klíčový motor budoucího růstu jeho mobilní divize a také má proč – v tomto segmentu je jasnou jedničkou. O tom, že na skládací smartphony velmi sází, svědčí nová zpráva z Jižní Koreje, která odhalila jeho prodejní cíle týkající se jeho „skládaček“ pro letošní rok.

Podle webu THE ELEC plánuje Samsung letos na trh dodat dohromady 7 milionů svých nových ohebných telefonů, kterými budou podle všeho Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Jen třetího Foldu chce smartphonový kolos prodat 3 miliony kusů. Bez letošního Galaxy Note 21 a s podporou dotykového pera a dalšími „vychytávkami“, které má Fold 3 mít, je více než slušná šance, že se mu tohoto cíle podaří dosáhnout.

Společnost také očekává, že na trh dodá až 4 miliony kusů Galaxy Z Flipu 3, což je také dosažitelné, jelikož telefony řady Z Flip se prodávají za podstatně nižší cenu než modely Z Fold.

Samsung loni na globální trh vyexpedoval 2,5 milionu skládacích smartphonů, takže 7milionový cíl je skutečně velmi ambiciózní. Jestli jej splní, bude záležet na tom, jak tyto produkty trh přijme. Někteří oboroví analytici v Jižní Koreji zůstávají opatrní. Poukazují na to, že i když Samsung loni plánoval na trh dodat 5 milionů „ohýbaček“, nakonec se mu podařilo jich vyexpedovat jen zmíněných 2,5 milionu. Nutno však podotknout, že dodávky do značné míry negativně ovlivnila koronavirová pandemie.

Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 budou podle nejnovějších neoficiálních zpráv představeny v srpnu, starší leaky hovoří o červenci.

Související články

Dnes nejčtenější

.