Zavřít reklamu

Technologie Samsungu UTG (Ultra-Thin Glass) významně přispěla k tomu, že ohebné telefony korejského technologického obra jsou mnohem odolnější, než by byly bez ní, a je možné, že by bez ní vůbec nevznikly. Nyní do éteru pronikla informace, že by ji mohla používat i první „skládačka“ Googlu.

Společnost Samsung Display, která technologii UTG vyrábí, má pro ni v současnosti jediného klienta, kterým je nejdůležitější divize Samsungu Samsung Electronics. Ta zůstává největším hráčem na trhu s ohebnými telefony, nicméně se očekává, že jiní výrobci jako odpověď na její chystané skládací smartphony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 přijdou se svými vlastními „ohýbačkami“. S ohledem na to se nyní Samsung Display údajně snaží zajistit si pro technologii UTG více klientů.

Podle korejského webu ETNews bude první „cizí“ společností, která ve svém ohebném telefonu technologii UTG použije, Google. Samsung by mu měl pro jeho skládací zařízení dodat i své OLED panely.

O ohebném telefonu Googlu v tuto chvíli není známo prakticky nic. Spekuluje se, že bude disponovat 7,6palcovým displejem a že bude uveden na scénu v posledním letošním čtvrtletí.

Související články

Dnes nejčtenější

.