Zavřít reklamu

Téměř polovinu trhu se smartphony v Česku ovládá Samsung. V dubnu podle agentury GfK připadlo na tuto značku 45 % smartphonů prodaných na našem trhu, za celé čtvrtletí pak 38,3 %, což představuje meziroční nárůst o 6 procentních bodů. Stejný růst oproti loňskému roku vykázal za první letošní kvartál i objem všech prodaných smartphonů bez ohledu na značku.

Agentura GfK má díky své úzké spolupráci s výrobci a největšími prodejci velmi přesné a unikátní informace o trhu mobilních telefonů v Česku. Její údaje představují skutečně prodané mobilní telefony koncovým uživatelům na českém trhu (sell-out), nikoli jen dodávky (sell-in), u nichž není jasné, kdy, kde a jak se prodají. GfK tedy ukazuje skutečnou realitu trhu.

Nejsilnější pozici má Samsung v segmentu smartphonů v cenovém rozpětí od 7 500–10 000 Kč, do kterého spadá jeho nejpopulárnější řada Galaxy A, včetně v dubnu vůbec nejprodávanějšího modelu Galaxy A52. V této skupině za duben připadaly téměř dvě třetiny prodaných mobilních telefonů v Česku na korejského technologického obra. Z dražších modelů v ceně nad 15 tisíc korun pak Samsung nejvíce prodával letošní vlajkovou loď Galaxy S21.

Související články

Dnes nejčtenější

.