Zavřít reklamu

Samsung si opět dělá legraci z Applu. Tentokrát tak činí ve dvou krátkých televizních spotech v USA, ve kterých dává jasně najevo, že pokud zákazník hledá telefon s nejlepším fotoaparátem, měl by místo iPhonu 12 Pro Max sáhnout po Galaxy S21 Ultra.

První klip srovnává fotografie sýrového sendviče pořízené výše zmíněnými telefony. Nejvyšší model aktuální vlajkové řady Samsungu díky 108MPx snímači nabízí znatelně lepší detaily a živější barvy. Druhé video na příkladu Měsíce srovnává zoomovací schopnosti fotoaparátů – zde Samsung nechal naplno vyniknout 100x přiblížení, kdy uživatel má Měsíc doslova jako na dlani. iPhone 12 Pro Max tu se svým 12x zoomem viditelně pokulhává.

Abychom byli spravedliví, 12x přiblížení není dostatečné pro žádný smartphone, pokud jde o zachycení snímků Měsíce. Na druhou stranu je iPhone 12 Pro Max je tím nejlepším, co Apple v současnosti na poli smartphonů může nabídnout, takže zoomovací schopnosti jeho fotoaparátu by v roce 2021 zkrátka měly být lepší.

Ne vždy jsou však takováto „rýpnutí“ Samsungu do Applu namístě. Stačí si jen vzpomenout na loňský podzim, kdy si korejský technologický obr dělal z cupertinského giganta legraci kvůli tomu, že k novým iPhonům nepřibaluje nabíječku. Jak dobře víme, o pár měsíců později se u nové vlajkové řady Galaxy S21 odhodlal ke stejnému kroku.

Dnes nejčtenější

.