Zavřít reklamu

Samsung vytvořil ve spolupráci s českým rapperem Dorianem a slovenskou zpěvačkou Emmou Drobnou netradiční videoklip. Natočen byl během jednoho dne a drahou natáčecí techniku nahradil smartphone Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Původně měl videoklip s názvem Feeling vzniknout na Ibize, prodlužující se pandemická omezení ale nakonec donutila tvůrčí tým nápad přehodnotit. „Současná situace klade před umělce mnoho překážek, ale výzvy mohou přinést i nové a neotřelé nápady. A tak jsme se místo drahé produkce na ostrově ve Středomoří rozhodli ukázat, že skvělé věci mohou vzniknout i ve vysočanském studiu s dobrým mobilem v ruce,“ vysvětlil myšlenku klipu jeho autor Boris Holečko.

Videoklip vznikl za jediný den. Nákladnou techniku nahradil Galaxy S21 Ultra 5G, nejnovější zástupce vrcholné řady chytrých telefonů Samsungu, který je po hardwarové i softwarové stránce k takovým projektům jako stvořený. Využití mobilního telefonu místo kamery urychlilo přípravy a zjednodušilo i produkci videoklipu. Tým se například díky kompaktnosti a vybavení telefonu obešel i bez ostřiče a asistenta kameramana, a přesto je výsledek na profesionální úrovni.

Při samotném natáčení filmaři využili veškerý potenciál, který S21 Ultra 5G nabízí. Video natočili v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu, detaily teleobjektivem s rozlišením 10 MPx a k širším záběrům zase využili širokoúhlý objektiv s rozlišením senzoru 108 MPx nebo 12MPx ultraširokoúhlý objektiv. Nesmírně užitečným se ukázal mód Pro Video, který umožňuje přesnou kontrolu veškerého nastavení kamery. Při natáčení tak filmaři měli dokonalou expozici, rychlost závěrky i vyvážení bílé.

Ostrý obraz zajistila kombinace manuálního a pokročilého automatického ostření Dual Pixel. Přesnou kontrolu obrazu umožňuje i displej Dynamic AMOLED 2X s obnovovací frekvencí až 120 Hz a maximálním jasem 1500 nitů, na kterém jsou vidět veškeré detaily. Kromě režimu Pro Video tvůrci využili i funkci Single Take, která umožňuje v rámci jednoho záběru s délkou záznamu až 15 sekund vytvořit pomocí AI najednou fotografie i videa, jež umělá inteligence dokáže automaticky upravit.

Související články

Dnes nejčtenější

.