Zavřít reklamu

Samsung ve spolupráci s japonským mobilním operátorem NTT Docomo představil novou speciální edici telefonu Galaxy S21, aby oslavil blížící se letní olympiádu. Ta se má uskutečnit v červenci a srpnu.

Galaxy S21 Olympic Games Edition vychází ze standardního modelu Galaxy S21, což znamená, že má Dynamic AMOLED displej s úhlopříčkou 6,2 palců. Je vybaven 8 GB operační a 256 GB interní paměti, a i když oficiální stránka telefonu se nezmiňuje o použitém čipsetu, je pravděpodobné, že to bude Snapdragon 888 (standardní model je totiž v Japonsku poháněn právě jím).

Nejde o první smartphone Galaxy, který byl v souvislosti s nadcházejícími letními olympijskými hrami v Tokiu vytvořen. Samsung původně plánoval vypustit na japonský trh jako „olympijské“ zařízení smartphone Galaxy S20+ 5G, vydání však nakonec zrušil poté, co byla olympiáda kvůli pandemii koronaviru odložena letošní rok.

Konání olympijských her je nyní naplánováno na červenec a srpen, nicméně v zemi sílí hlasy (zejména ze strany lékařů), aby byl sportovní svátek kvůli covidu opět odložen. Není tak vyloučeno, že stejný osud jako Galaxy S20+ 5G Olympic Games Edition potká i „olympijský“ Galaxy S21.

Související články

Dnes nejčtenější

.