Zavřít reklamu

Zákazníci smartphonů Samsungu v USA jsou spokojenější než zákazníci Applu. Zjistila to nová studie provedená organizací ACSI (American Customer Satisfaction Index). Podle ní pět nejlépe hodnocených telefonů mezi americkými zákazníky vyrábí jihokorejský technologický gigant.

Samsung dosáhl ACSI skóre 81, což stačilo na to, aby porazil všechny své rivaly včetně Applu. Cupertinský technologický gigant získal o jeden bod méně, stejně jako Google a Motorola. Jinými slovy, Samsung je na jiné úrovni, zatímco Apple soutěží se smartphonovými značkami, které jsou daleko méně vlivné než on.

Studie ukázala, že američtí majitelé smartphonů Galaxy mají vyšší skóre spokojenosti než ostatní, přičemž pět nejlépe hodnocených smartphonů mezi americkými zákazníky nese logo Galaxy. Podle ní jsou nejlépe hodnocenými smartphony v očích amerických zákazníků  Galaxy S10+, Galaxy Note 10+ a Galaxy S20+ s ACSI skóre 85.

Telefony Galaxy S20, Galaxy A20 a Galaxy S10 získaly 84, 83 a 82 bodů. Poslední jmenovaný dosáhl stejného skóre jako čtyři smartphony Applu, konkrétně iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone X a iPhone XS Max.

Pro Samsung jsou tyto výsledky velkým úspěchem, protože Apple v USA na poli smartphonů zcela dominuje – jeho podíl v dubnu činil téměř 60 %, zatímco podíl Applu byl necelých 25 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.