Zavřít reklamu

V posledních několika měsících se v éteru hojně spekulovalo o tom, že příští chytré hodinky Samsungu Galaxy Watch 4 bude softwarově pohánět systém WearOS místo tradičního proprietárního Tizenu. Nyní web SamMobile získal exkluzivní informaci, která potvrzuje, že tomu tak skutečně bude, a kromě toho o hodinkách zveřejnil některé nové informace.

Samsung podle webu může připravovat až tři verze Galaxy Watch 4. Jedna by měla mít klasičtější designové prvky ne nepodobné těm u běžných elegantních hodinek. Ostatní dvě, mezi nimiž prý bude model Active, by měly mít sportovní design. Zmíněné modely jsou prý vyvíjeny pod kódovými označeními Wise, Fresh a Lucky. Wise by měl mít prvky klasického designu s otočnou lunetou, zatímco Fresh a Lucky mají představovat sportovní modely Samsungu pro letošní rok.

V letošních modelech Samsung nepoužije svůj operační systém Tizen a nahradí jej systémem WearOS od Googlu. Ten má být nicméně doplněn uživatelskou nadstavbou One UI, přičemž prý půjde o úplně novou verzi přizpůsobenou nositelným zařízením. Ta by měla zahrnovat nové funkce platformy SmartThings, jako je možnost hodinky proměnit ve vysílačku, což uživatelům umožní posílat krátké hlasové zprávy přátelům. To již nějakou dobu umožňují hodinky Apple Watch.

Samsung zatím neodhalil, kdy plánuje nové hodinky představit. Je nicméně možné, že Galaxy Watch 4 budou uvedeny na scénu spolu s novými „skládačkami“ Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3, k čemuž podle nejnovějších neoficiálních informací dojde v srpnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.