Zavřít reklamu

Mnoho jihokorejských uživatelů aktuálních vlajkových bezdrátových sluchátek Samsungu Galaxy Buds Pro si podle nové zprávy čínského zpravodajského kanálu CCTV News v poslední době stěžuje, že se u nich objevily zdravotní obtíže, konkrétně zánět zvukovodu. Samsung na zprávu zareagoval prohlášením, že sluchátka prošla standardními mezinárodními testy, než byla uvedena na trh.

Samsung dále na svou obranu uvedl, že vzhledem k tomu, že sluchátka se vkládají do uší, může podobné problémy způsobit pocení či vlhkost. Není to poprvé, kdy se takovéto stížnosti objevily na veřejnosti. Před nějakou dobou některá čínská média reportovala, že nošení Galaxy Buds Pro způsobuje puchýře a zánět.

Někteří odborníci se domnívají, že pro zajištění efektu snížení hluku navrhl Samsung špunty sluchátek příliš velké, následkem čehož může docházet k dráždění kůže zvukovodu. Podle jiných mohou způsobovat zdravotní problémy alergie na materiály, ze kterých jsou  sluchátka vyrobena (ty Samsung každopádně uvádí na své oficiální stránce).

Jihokorejský technologický obr v této souvislosti potvrdil možnost obtíží kvůli struktuře sluchátek. Uživatelům doporučuje, aby je pravidelně čistili a dezinfikovali a zároveň udržovali své zvukovody suché.

Související články

Dnes nejčtenější

.