Zavřít reklamu

Do éteru pronikly některé informace o fotoaparátech příštího ohebného telefonu Samsungu Galaxy Z Fold 3. Zadní by měl být trojitý s rozlišením třikrát 12 MPx a selfie kamerky (ve vnitřním a vnějším displeji) mít rozlišení 16 a 10 MPx.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Tron je 10MPx selfie kamerka postavená na senzoru Sony IMX374, takže jde prakticky o stejný fotoaparát, jaký Samsung použil v předcházejících Foldech. Druhá selfie kamerka údajně vychází ze senzoru IMX298, která se poprvé na scéně objevila již v roce 2015.

Pokud jde o zadní fotoaparát, o něm Tron nezveřejnil žádné podrobnosti, můžeme však předpokládat, že jde o stejnou konfiguraci, kterou používá Galaxy Z Fold 2. Jeho hlavní fotoaparát disponuje optickou stabilizací obrazu a ostřením pomocí fázové detekce scény (PDAF), druhý teleobjektivem s 2x přiblížením a třetí ultraširokoúhlým objektivem s úhlem záběru 123°. Jinými slovy, třetí Fold by měl mít prakticky stejnou konfiguraci fotoaparátů jako jeho předchůdce, což by pro některé fanoušky mohlo být určitým zklamáním. Jde však o první leak tohoto druhu, takže vše může být nakonec jinak.

Galaxy Z Fold 3 podle dosavadních úniků dostane do vínku 7,55palcový vnitřní displej a 6,21palcovou vnější obrazovku, čipset Snapdragon 888, minimálně 12 GB operační paměti a alespoň 256 GB interní paměti, certifikaci IP pro odolnost vůči vodě a prachu, podporu dotykového pera S Pen, baterii s kapacitou 4380 mAh a Android 11 s nadstavbou One UI 3.5. Představen bude údajně v červnu nebo červenci.

Související články

Dnes nejčtenější