Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že příští vlajkový ohebný telefon Samsungu – Galaxy Z Fold 3 – bude podporovat dotykové pero S Pen. To nyní potvrdila další zpráva z Jižní Koreje, která však zároveň tvrdí, že zařízení pro pero nenabídne vyhrazený slot.

Až do března se prý Samsung snažil udělat na těle třetího Foldu pro S Pen místo. Nicméně nyní se technologický obr podle jihokorejského webu Naver News rozhodl své snahy vzdát. Nedokázal prý překonat problémy s nedostatkem místa a také odolností vůči vodě a prachu. Zpráva též tvrdí, že telefon bude skutečně disponovat certifikací odolnosti proti vodě a prachu, tak jako většina špičkových smartphonů společnosti.

Je možné, že jako v případě telefonu Galaxy S21 Ultra Samsung pro nový Fold nabídne „s-penové“ pouzdro. S Pen a pouzdro by se mohly prodávat samostatně. Telefon bude podle zprávy také kompatibilní s perem S Pen Pro, který Samsung představil společně s novou vlajkovou řadou Galaxy S21.

Galaxy Z Fold 3 by měl být na scénu uveden v červnu nebo červenci. Spolu s ním Samsung údajně představí další „skládačku“ Galaxy Z Flip 3.

Související články

Dnes nejčtenější

.