Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung má letos uvést na scénu několik nových notebooků, jejichž některé údajné specifikace již dříve unikly do éteru. Galaxy Book Pro bude jeho prvním laptopem s Windows 10, který dostane do vínku Super AMOLED displej, zatímco Galaxy Book Go by mohl být jeho prvním laptopem s novou generací čipsetu Snapdragon. Druhé zmíněné zařízení nyní dostalo certifikace agentury FCC a organizace Bluetooth SIG, což znamená, že jeho odhalení je již velmi blízko.

Z nově udělených certifikací vyplývá, že Galaxy Book Go bude podporovat dvoupásmovou Wi-Fi b/g/n/ac, standard Bluetooth 5.1, LTE a nabíjení s výkonem 34,5 W. Podle předchozích leaků dostane do vínku 14palcový displej s Full HD rozlišením, „next-gen“ čip Snapdragon 7c nebo Snapdragon 8cx, 4 a 8 GB operační paměti typu LPDDR4X, 128 a 256 GB vnitřní paměti, slot na microSD karty a Windows 10. Kromě toho by měl mít podsvícenou klávesnici, stereo reproduktory, velký trackpad a několik USB-C portů.

Podle různých spekulací nabídne Snapdragon 8xc ve srovnání s 10. generací procesoru Intel Core i51035G4 zhruba o 10 % rychlejší procesorový výkon a o 54 % rychlejší výkon grafiky. Oproti procesorům Intelu také přináší integrovanou konektivitu LTE, Wi-Fi a Bluetooth i zvýšenou energetickou efektivitu.

Notebooky Galaxy Book Go a Galaxy Book Pro by Samsung mohl představit již v květnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.