Zavřít reklamu

LG sice začátkem týdne oznámilo, že zavírá svou smartphonovou divizi, příliš smutnit však nemusí. Podle zpráv z Jižní Koreje totiž společnost uzavřela se Samsungem historický „deal“ týkající se OLED panelů.

Historická je dohoda proto, že to bude poprvé, kdy divize Samsungu Samsung Display bude od LG, lépe řečeno od LG Display, odebírat velké OLED panely (tedy pro televizory). Předtím od ní kupoval jen LCD displeje. Samsung se již nějakou dobu poohlíží po jiných zdrojích, u kterých by si zajistil OLED displeje, aby nemusel spoléhat jen na svou dceřinku. Údajně si již „plácl“ s čím dál ambicióznějším čínským výrobcem displejů BOE, který by mu měl dodat OLED displeje pro nové modely řady Galaxy M.

Samsung má podle informací jihokorejských médií v plánu zajistit si od LG do druhé poloviny letošního roku alespoň milion velkých OLED panelů, přičemž v příštím roce by to mělo být čtyřikrát více.

Jihokorejského technologického obra měly k tomu, aby se obrátil na LG, přinutit výrobní problémy s QD OLED displeji nové generace, se kterými se Samsung Display nyní údajně potýká, a také vzrůstající ceny LCD panelů.

Související články

Dnes nejčtenější

.