Zavřít reklamu

Začátkem týdne jsme informovali, že společnost LG oznámila odchod ze smartphonového trhu. V oficiálním prohlášení se zavázala, že bude po určitou dobu poskytovat servisní podporu a softwarové aktualizace. Nyní to upřesnila – podpora se bude týkat prémiových modelů vydaných po roce 2019 a modelů pro střední třídu a některých telefonů řady LG K z roku 2020.

Prémiové modely, tzn. řady LG G8, LG V50, LG V60, trojice telefonů LG Velvet a LG Wing, dostanou tři upgrady Androidu, zatímco smartphony střední třídy jako LG Stylo 6 a některé modely řady LG K dvě systémové aktualizace. Telefony první skupiny se tak dostanou až na Android 13, smartphony druhé skupiny pak na Android 12. V tuto chvíli není známo, kdy LG začne updaty vydávat. Od jihokorejského technologického obra je to každopádně chvályhodný výraz vděčnosti zákazníkům, kteří jej v posledních několika letech podpořili.

LG, které bylo ještě v roce 2013 třetím největším výrobcem smartphonů na světě, se k uzavření své mobilní divize rozhodlo po sérii neúspěšných jednání se zájemci o její koupi. Největší zájem měl podle neoficiálních zpráv vietnamský konglomerát Vingroup, jednání měla také proběhnout se zástupci Facebooku a Volkswagenu. Jednání údajně ztroskotala na příliš vysoké ceně, kterou si za divizi LG mělo říci, a problémem také měla být jeho neochota prodat spolu s ní smartphonové patenty.

Související články

Dnes nejčtenější

.