Zavřít reklamu

Samsung má nad svými čínskými rivaly, pokud jde o kvalitu smartphonových fotoaparátů, v současnosti navrch. Galaxy S21 Ultra je momentálně zřejmě nejlepším smartphonovým fotoaparátem na světě. Značky jako Xiaomi, OnePlus nebo Oppo však své smartphonové fotoaparáty stále zdokonalují, zejména používáním větších senzorů. Některé z nich se navíc spojují se slavnými profesionálními fotografickými značkami. Nyní do éteru pronikla zpráva, že korejský technologický gigant by s jednou takovou značkou mohl navázat spolupráci.

Touto značkou je podle spolehlivého „únikáře“ Ice universe společnost Olympus. V současnosti prý probíhají jednání, a pokud se strany domluví, první plody jejich spolupráce bychom mohli vidět příští rok u telefonů řady Galaxy S22 nebo ještě letos u speciální verze chystaného skládacího smartphonu Galaxy Z Fold 3.

Pokud je informace Ice universe správná, Olympus by Samsungu mohl pomoci například s vyladěním barev nebo zpracováním obrazu, podobně jako jiná slavná fotografická značka Hasselblad pomohla společnosti OnePlus s telefony nové vlajkové řady OnePlus 9.

Připomeňme, že i Samsung v minulosti vyráběl profesionální fotoaparáty, konkrétně bezzrcadlovky, a to v rámci řady NX. Z trhu se stáhl v roce 2015 kvůli poklesu prodejů specializovaných fotoaparátů. Všichni, kdo na fotoaparátech NX pracovali, se poté měli přesunout do smartphonové divize.

Související články

Dnes nejčtenější

.