Zavřít reklamu

Smartphone Galaxy M42 5G je zase o kousek blíže svému uvedení na scénu. V těchto dnech totiž obdržel další důležitou certifikaci, tentokrát od sdružení NFC Forum Certification Program.

Nová certifikace o telefonu nic podstatného neodhalila, prozradila pouze to, že bude podporovat funkci dual-SIM. Galaxy M42 5G by měl být prvním telefonem řady Galaxy M s podporou sítí nejnovější generace.

Podle benchmarku Geekbench dostane telefon do vínku čipset Snapdragon 750G, 4 GB operační paměti (zřejmě to však bude jen jedna z variant) a softwarově poběží na Androidu 11. Kromě toho předtím uniklo (přesněji řečeno certifikace 3C odkryla), že kapacita baterie bude činit 6000 mAh. Některé předchozí úniky naznačují, že půjde o přeznačený Galaxy A42 5G. Baterie tohoto smartphonu však disponuje kapacitou jen 5000 mAh, takže o úplný rebrand se podle všeho jednat nebude.

Je nicméně pravděpodobné, že Galaxy M42 od Galaxy A42 5G přebere většinu specifikací. Očekávat tedy lze Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,6 palců a rozlišením 720 x 1600 px, čtverný fotoaparát, 128 GB vnitřní paměti nebo 3,5mm jack. Galaxy M42 by měl být primárně určen pro indický trh, kde se řadě Galaxy M nebývale daří, a představen by mohl být s ohledem na již udělené certifikace velmi brzy, možná ještě v dubnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.