Zavřít reklamu

Samsung Galaxy A42 je velmi očekávaný smartphone z dílny jihokorejské společnosti, který přináší 5G sítě mezi telefony střední třídy. Tím si také vysloužil „nálepku“ nejlevnější 5G smartphone. Jeho dostupnost v České Republice byla donedávna zahalena rouškou tajemství, ta však nyní padá. Galaxy A42 se u nás dočkáme a navíc za příznivou cenu.

Zmiňované 5G zařízení bylo představeno Samsungem v rámci události Life Unstopable, avšak dalších podrobností jsme se dočkali až později prostřednictvím tiskové zprávy. Galaxy A42 5G nabídne 6,6″ Super AMOLED displej s rozlišením HD+ (1600×720 pixelů), procesor Snapdragon 750G, čtyři fotoaparáty (48MPx hlavní fotoaparát, 8MPx ultraširoký objektiv, 5MPx makro fotoaparát a 5MPx senzor pro focení bokeh snímků), baterii s nadstandardní kapacitou 5000mAh, 15W nabíjení, NFC, čtečku otisků prstů v displeji, 128GB vnitřní paměti, slot na mucroSD kartu o kapacitě až 1TB a operační paměť RAM 4, 6 nebo 8GB. Co se týká právě paměti RAM, upozorňuje sám Samsung, že se dostupnost jednotlivých variant může na různých trzích lišit a to je případ i Česka – na tuzemských e-shopech se objevila verze pouze se 4GB RAM. Některé může potěšit také přítomnost 3,5mm jacku a Android 10 s nadstavbou od Samsungu OneUI ve verzi 2.

Nejlepší zprávu si necháváme na konec, Galaxy A42 5G v Česku můžete nyní předobjednat už od 9 490Kč a to ve všech barevných variantách (bílá, černá a šedá). Svá zařízení by mohli mít první majitelé ve svých rukou už 9. listopadu. Poněkud zvláštní je, že se Galaxy A42 5G dosud neobjevil na českých oficiálních stránkách Samsungu, dostupný je pouze na e-shopech mnohých prodejců elektroniky.

Související články

Dnes nejčtenější

.