Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung si čipy pro své smartphony a tablety Galaxy nezajišťuje jen vlastními silami, ale také si je objednává od různých značek, včetně Qualcommu a MediaTeku. V loňském roce od druhé zmíněné objednávky zvýšil, čímž jí pomohl stát se největším prodejcem smartphonových čipsetů na světě.

Jak uvádí nová zpráva společnosti Omdia, MediaTek poprvé překonal Qualcomm a stal se největším prodejcem smartphonových čipů. Jeho dodávky čipsetů loni dosáhly 351,8 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o 47,8 %. Mezi všemi jeho klienty vykázal z hlediska objednávek největší meziroční růst Samsung. V roce 2020 dodala tchajwanská společnost korejskému technologickému obrovi 43,3 milionu smartphonových čipsetů, což je oproti předloňskému roku nárůst o ohromujících 254,5 %.

Největším klientem MediaTeku bylo loni Xiaomi, které si od něj koupil 63,7 milionu čipů, druhým největším pak Oppo s 55,3 miliony objednaných čipsetů. Od doby, co byly uvaleny americké sankce na Huawei, čínský gigant i jeho bývalá dceřinka Honor používají čipy od MediaTeku v řadě svých zařízení.

Na poli dodávek čipsetů je v poslední době velmi činný i sám Samsung. Loni své čipy Exynos 980 a Exynos 880 dodal společnosti Vivo a letos jí pro řadu Vivo X60 dodal čip Exynos 1080. Spekuluje se, že jeho čipy v tomto roce v některých svých budoucích smartphonech použijí i zmíněné Xiaomi a Oppo.

Dnes nejčtenější

.