Zavřít reklamu

Nedávno do éteru pronikly zprávy, že LG svou smartphonovou divizi již nechce prodat, ale zavřít ji. Podle nejnovějších neoficiálních zpráv tomu skutečně tak bude a LG prý odchod ze smartphonového trhu oficiálně oznámí již 5. dubna.

V lednu se LG nechalo slyšet, že pokud se týče jeho smartphonové divize, zvažuje všechny varianty včetně jejího prodeje. Později vyšlo najevo, že jihokorejský technologický obr o prodeji jedná s vietnamským konglomerátem VinGroup. Tato jednání však zkrachovala, údajně proto, že LG si za dlouhodobě ztrátovou divizi řeklo příliš vysokou cenu. Společnost měla jednat i s dalšími „nápadníky“ jako Google, Facebook nebo Volkswagen, avšak žádný z nich prý LG nepředložil takovou nabídku, která by odpovídala jeho představám. Kromě otázky peněz se prý jednání s potenciálními kupci „zasekla“ i na převodu patentů souvisejících se smartphonovými technologiemi, které si LG chtělo ponechat.

Smartphonový byznys LG (přesněji řečeno spadá pod jeho nejvýznamnější divizi LG Electronics) má v současnosti čtyři tisíce zaměstnanců. Po jejím uzavření by se měli přesunout do divize domácích spotřebičů.

Smartphonová divize tradičního rivala Samsungu na poli elektroniky (a dříve i na tom smartphonovém) generuje již od druhého kvartálu roku 2015 nepřetržitou ztrátu, která k poslednímu čtvrtletí loňského roku dosáhla výše 5 bilionů wonů (zhruba 100 miliard korun). Podle společnosti CounterPoint dodalo LG v loňském třetím kvartálu na trh pouze 6,5 milionů smartphonů a jeho tržní podíl činil jen 2 %.

Související články

Dnes nejčtenější