Zavřít reklamu

Samsung není jediným výrobcem smartphonů, který tento měsíc hostil launchový event. Své novinky představily i společnosti Oppo a OnePlus a jednu z jejich nejlepších funkcí má „na svědomí“ právě korejský technologický gigant.

Řeč je konkrétně o telefonech Oppo Find X3 a Find X3 Pro a OnePlus 9 Pro, které se chlubí LTPO AMOLED displeji s adaptivní obnovovací frekvencí, jež dodala displejová divize Samsungu Samsung Display.

I když pocházejí z různých značek, jak Oppo Find X3, tak OnePlus 9 Pro disponují prakticky stejným displejem. Jde o LTPO AMOLED panel se 120Hz adaptivní obnovovací frekvencí, maximálním jasem až 1300 nitů, podporou standardu HDR10+ a úhlopříčkou 6,7 palců a rozlišením 1440 x 3216 px. Samsung Display měl začátkem týdne potvrdit, že je dodavatelem panelů pro zmíněné vlajkové lodě, a Oppo se nechalo slyšet, že LTPO AMOLED displej mu v nových smartphonech umožnil snížit spotřebu energie až o 46 %.

Samsung Display podle svých slov hodlá dodávat svou OLED technologii dalším smartphonovým výrobcům. Podle neoficiálních zpráv z posledních dnů bude jedním z nich Apple, který je prý použije v některých modelech letošního iPhonu 13.

Související články

Dnes nejčtenější

.