Zavřít reklamu

Vzpomínáte si na údajný 200MPx fotosenzor Samsungu, o kterém se spekulovalo začátkem roku? Tak ten se nyní objevil v krátkém teaseru videu. Zatím však nejde o „reálnou věc“,  společnost tím jen chtěla připomenout, čeho je v oblasti fotoaparátu schopen její high-endový čipset.

Samsung teaser video patrně ne náhodou vypustil v době, kdy byla na scénu uváděna nová vlajková řada společnosti OnePlus s názvem OnePlus 9, která v oblasti fotoaparátu láká na spolupráci s věhlasnou fotografickou firmou Hasselblad.

Připomeňme, že 200 MPx je nejvyšší rozlišení jednoho fotoaparátu, které podporují špičkové čipsety Snapdragon 888 a Exynos 2100 a že v současnosti smartphony používají senzory s maximálním rozlišením 108 MPx. První fotosenzor s rozlišením 108 MPx – ISOCELL Bright HMX – byl představen v roce 2019 a spolupracovaly na něm Samsung a Xiaomi. Jako první jej použily smartphony Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro.

Kromě toho, že Samsung údajně pracuje na 200MPx senzoru, by měl také vyvíjet senzor s rozlišením 150 MPx, který bude podle „zákulisních“ zpráv mnohem větší než zmíněný ISOCELL Bright HMX (údajně bude měřit 1 palec, tedy 2,54 cm) a který by měl dosahovat ještě lepších výsledků za horších světelných podmínek. Jsme zvědaví, jak se od něj bude 200MPx senzor lišit.

Související články

Dnes nejčtenější

.