Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung letos podle všeho představí ohebné telefony Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Nemusela by to však být jediná skládací zařízení, která technologický obr v tomto roce odhalí – podle zprávy webu Nikkea Asia pracuje ještě na jedné „skládačce“, která se má od dvou zmíněných zásadně lišit, a to v tom, že se bude ohýbat na dvou místech.

Samsung si podle zdroje webu v minulosti pro tento design podal několik patentových přihlášek. Řeč je o smartphonu s novým form-factorem, který doprovodí nástupce ohebných telefonů Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip, které by měly být uvedeny na scénu v polovině roku.

V rozloženém stavu prý obrazovka zařízení bude mít poměr stran 16:9 nebo 18:9. Více informací o něm v tuto chvíli není známo. Stojí za zmínku, že prototyp dvojitě skládacího smartphonu již před dvěma lety představilo Xiaomi. Očekává se však, že dříve představí ohebný telefon s formovým faktorem Galaxy Foldu, tedy s jedním ohebným bodem.

Telefon s dvojitým ohybem by mohl v letošním roce nahradit novou generaci řady Galaxy Note. Technologický gigant na ohebné telefony letos evidentně sází  – má v plánu jich prodat přes 10 milionů, o 6,5 milionu více než v loňském roce.

Související články

Dnes nejčtenější

.