Zavřít reklamu

Různé neoficiální zprávy v posledních měsících tvrdily, že Samsung končí s výrobou populární řady Galaxy Note. S vydáním smartphonu Galaxy S21 Ultra, který podporoval dotykové pero S Pen, se mohlo zdát, že technologický obr se rozhodl řadu opravdu „zaříznout“. Dnes však k úlevě mnoha fanoušků potvrdil, že řada mrtvá není a budeme se s ní setkávat i nadále. Ne však v tomto roce.

Na každoročním setkání s akcionáři se jeden z šéfů divize Samsung Electronics DJ Koh nechal slyšet, že v letošním roce by mohl být launch Galaxy Note 21 obtížný, a to kvůli vážnému nedostatku čipů a střetu se stávajícími produkty. Nicméně řekl, že nový model řady Samsung uvede na scénu v příštím roce. Dodal, že datum představení příštího modelu se může od předchozích launchů lišit.

„Galaxy Note je pro nás důležitou produktovou kategorií, která se už 10 let těší velké oblibě spotřebitelů. Uživatelská zkušenost s dotykovým perem S Pen je oblastí, na které mobilní byznys Samsungu pracoval tvrději než kdokoli jiný. Načasování jejich launche se může lišit, uděláme však všechno pro to, abychom zákazníky Galaxy Note nezklamali,“ uvedl Koh.

Vzhledem k tomu, že vrcholný model nové vlajkové řady Galaxy S21 – S21 Ultra – podporoval S Pen, se v posledních měsících hojně spekulovalo, že Samsung řadu Galaxy Note nahradí řadou Galaxy S a zeštíhlí svou nabídku smartphonů. Společnost chce také upevnit pozici řady Galaxy Z Fold jako ultraprémiového modelu a učinit řadu Galaxy Z Flip cenově dostupnější, tak aby spotřebitelé mohli na skládací smartphony upgradovat snadněji.

Související články

Dnes nejčtenější

.