Zavřít reklamu

Qualcomm podle nedávných neoficiálních zpráv pracuje na novém čipsetu střední třídy s modelovým označením SM7350, který by mohl představit pod názvem Snapdragon 775. Nyní do éteru pronikly informace, že společnost chystá čip pro ARMové notebooky, který by měl být postavený právě na novém čipsetu pro smartphony.

Nový čip pro ARMové notebooky by měl nést modelové označení SC7295 a být nástupcem loňského čipu Snapdragon 7c. Mělo by jít o řešení pro zařízení běžící na systémech Windows a ChromeOS a mít výhodu integrovaného 5G modemu.

Čip by měl používat dobře známé uspořádání procesorových jader 1+3+4. Hlavní jádro prý bude „tikat“ na frekvenci až 2,7 GHz, zatímco tři ostatní velká jádra na frekvenci až 2,4 GHz. Úsporná jádra by pak měla běžet na taktu 1,8 GHz. Jakým GPU bude čipset disponovat, není v tuto chvíli známo. Pravděpodobně bude vyráběn 5nm procesem, což by mělo výrobcům notebooků umožnit zdůrazňovat celodenní výdrž baterie.

Kromě toho prý bude podporovat paměti typu LPDDR5 (s frekvencí 3200 MHz) i starší paměti LPDDR4X (s frekvencí 2400 MHz). Úložiště by mělo být typu UFS 3.1 Gear 4.

V tuto chvíli není jasné, kdy by SC7295 mohl být uveden na scénu, ani jaké ARMové notebooky by jej mohly používat jako první. V této souvislosti připomeňme, že čipset pro ARMové notebooky (přesněji řečeno svůj vlastní) chystá podle všeho i Samsung.

Související články

Dnes nejčtenější

.