Zavřít reklamu

Samsung, který je největším světovým výrobcem OLED panelů pro smartphony, se chce ještě více zaměřit na trh s herními telefony. Jeho OLED panel s úhlopříčkou 6,78 palců, který má nativní obnovovací frekvenci 120 Hz, používá nedávno představený herní smartphone Asus ROG Phone 5. Displej také disponuje miliardou barev, FHD+ rozlišením, standardem HDR10+ a jasem až 1200 nitů.

Samsung, lépe řečeno jeho divize Samsung Display, se nechala slyšet, že chce prodat takovéto panely více značkám, které vyrábějí herní telefony. Zmínila se též o tom, že její nejnovější OLED panel s vysokou obnovovací frekvencí obdržel od švýcarské firmy SGS certifikace Seamless Display a Eye Care Display. SGS je jednou z největších světových certifikačních společností.

 

Různé značky, včetně Samsungu, v poslední době uvádějí na trh smartphony s vysokými frekvencemi displejů, aby hráčům nabídly špičkový herní zážitek. Od vypuknutí koronavirové pandemie zůstávají lidé mnohem více doma a věnují se kromě jiného hraní na mobilních telefonech, konzolích nebo počítačích. Výrobci smartphonů této situace chtějí využít tím, že nabízejí herní telefony s rychlými čipy a obrazovkami s vysokými obnovovacími frekvencemi (nejčastěji 90 a 120 Hz).

Samsung Display má na trhu s OLED smartphony obří náskok a předloni také vstoupil na trh s notebooky. Jeho 15,6palcový OLED displej s rozlišením 4K používá herní laptop Razer Blade 15 (2020). Společnost též nedávno představila 14 a 15,6palcové 90Hz OLED panely pro notebooky.

Související články

Dnes nejčtenější

.