Zavřít reklamu

Divize Samsungu Samsung Display, která je jedním z největších dodavatelů OLED displejů na světě, připravuje nový inovativní produkt pro laptopy – bude jím světově první 90Hz OLED displej. Podle svých slov jej začne masově vyrábět již v prvním čtvrtletí letošního roku.

Drtivá většina laptopových displejů, ať už LCD nebo OLED, má obnovovací frekvenci 60 Hz. Pak existují herní laptopy s až absurdně vysokými obnovovacími frekvencemi (i 300 Hz; prodává je např. Razer nebo Asus). Ty však využívají IPS obrazovky (tedy typ LCD displejů), nikoli OLED panely.

Jak známo, OLED je lepší technologií než LCD, a i když je na trhu mnoho laptopů s OLED displeji, jejich obnovovací frekvence je 60 Hz. To je jistě dost pro běžné používání, ale určitě to nestačí na hraní ve vysokých FPS. 90Hz panel proto bude vítaným přídavkem.

Šéf displejové divize Samsungu Joo Sun Choi se nechal slyšet, že společnost se chystá počínaje březnem letošního roku vyrábět „značně velké množství“ 14palcových 90Hz OLED displejů. Dceřinka připustila, že k napájení obrazovky bude nutné špičkové GPU. Vzhledem k současným cenám grafických karet můžeme očekávat, že tento displej nebude zrovna levný.

První laptopy s 90Hz OLED panelem technologického obra dorazí zřejmě ve druhém kvartálu roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.