Zavřít reklamu

Samsung v lednu představil nové televizory Neo QLED, které jsou jako první postavené na Mini-LED technologii. Již se jim dostalo chvály za hlubší černou, vyšší jas a vylepšené lokální stmívání. Nyní se technologický obr pochlubil, že televize Neo QLED jsou prvními televizory na světě, které obdržely certifikaci Eye Care od institutu VDE.

VDE (Verband Deutscher Elektrotechniker) je uznávaným německým inženýrským ústavem pro certifikaci elektrotechniky a jeho certifikaci Eye Care dostávají produkty, které jsou považovány za bezpečné pro lidské oči. Certifikace zahrnuje dvě osvědčení – Safety For Eyes a Gentle To The Eyes.

Produkty, které obdrží osvědčení Safety For Eyes, vyzařují bezpečnou míru modrého světla a infračerveného i ultrafialového záření, jak stanovuje organizace ICE (International Electrotechnical Commission). Zařízení, jež dostanou certifikát Gentle To The Eyes, splňují standardy CIE (International Commission on Illumination) pro míru potlačení melatoninu.

Kromě toho VDE nové špičkové televizory ocenil za jednotnost barev a jejich věrnost. Již dříve také televize obdržely ocenění Best TV of All Time od prestižního německého audio-video magazínu Video. Hodí se též skvěle na hraní, jelikož se chlubí funkcemi jako HDR10+, Super Ultrawide GameView (32:9), Game Bar, obnovovací frekvence 120 Hz a variabilní obnovovací frekvence nebo Auto Low Latency (televizor se automaticky přepne do herního módu nebo presetu, když detekuje signál z herní konzole, PC či dalších zařízení).

Související články

Dnes nejčtenější

.