Zavřít reklamu

Samsung v loňském čtvrtém kvartálu na trhu s tlačítkovými telefony ztratil meziročně 2 % podílu. Vadit mu to však opravdu nemusí, protože tento trh pro něj z hlediska tržeb znamená velmi málo.

Je jen otázkou času, kdy se čas klasických telefonů naplní – trh s nimi v posledním kvartálu loňského roku zaznamenal z roku na rok 24% pokles. Samsung však na něm zatím zůstává jedním z relevantních hráčů, i když nefiguruje na předních příčkách.

Jedničkou trhu s tlačítkovými telefony je čínská společnost iTel, jejíž podíl ve čtvrtém kvartálu loňského roku činil 22 %, dvojkou je finský HMD Global (vyrábějící klasické i chytré telefony pod značkou Nokia) s podílem 17 % a první trojici uzavírá čínská firma Tecno s podílem 10 %. Samsungu s 8% podílem patří čtvrté místo.

Podle společnosti Counterpoint Research se Samsungu nejvíce dařilo v Indii, kde mu s 18% podílem patřila druhá pozice. Jedničkou tamějšího trhu byl iTel s podílem 20 % a třetí v pořadí skončil místní výrobce Lava, jehož podíl činil 15 %.

Kromě Indie se Samsungu podařilo mezi pět největších výrobců klasických telefonů proniknout jen v regionu Blízkého východu, kde byl jeho podíl ve čtvrtém kvartálu 1 % (o procentní bod méně než ve třetím).

Přítomnost jihokorejského technologického obra se na trhu s klasickými telefony evidentně zmenšuje, ale je to částečně dáno zmenšováním trhu samého. Samsung ve většině případů své tlačítkové telefony prodává proto, aby udržel povědomí o značce u zákazníků, kteří se nakonec stanou majiteli smartphonů.

Související články

Dnes nejčtenější

.