Zavřít reklamu

Jistě nám dáte za pravdu, že Samsung vyrábí skvělé chytré hodinky, na trhu s nimi mu však stále patří až třetí místo. Podle nové zprávy výzkumné společnosti Counterpoint Research se jeho tržní podíl ve třetím a čtvrtém kvartálu loňskému roku zvýšil, za celý rok byl však stále třetí v pořadí.

Zpráva Counterpoint Research uvádí, že Samsung loni na globální trh dodal 9,1 milionu kusů chytrých hodinek. Jedničkou byl s 33,9 miliony dodaných hodinek Apple, který v loňském roce vydal modely Apple Watch SE a Apple Watch Series 6. Cupertinský technologický gigant na tomto poli vládne již od doby, co do světa vypustil první generaci Apple Watch. Druhým v pořadí byl Huawei, který loni na trh dodal 11,1 milionu hodinek a meziročně zaznamenal 26% růst.

V posledním kvartálu roku 2020 se tržní podíl Applu zvýšil na 40 %. Podíl Samsungu stoupl ze 7 % ve třetím čtvrtletí na 10 % v posledním. S blížícím se koncem roku klesl podíl Huawei na 8 %. Trh s chytrými hodinkami v loňském roce kvůli koronavirové pandemii rostl jen o 1,5 %. Průměrná cena chytrých hodinek by se letos měla snížit, dodává zpráva.

Loni Samsung uvedl na trh hodinky Galaxy Watch 3 a v tomto roce údajně představí minimálně dva modely Galaxy Watch. Spekuluje se také, že společnost u příštích hodinek použije místo OS Tizen androidový systém Wear OS.

Související články

Dnes nejčtenější

.