Zavřít reklamu

Samsung loni – zejména díky rozmachu práce z domova a vzdělávání na dálku v důsledku koronavirové pandemie – prodal více než 30 milionů tabletů. Jedny z nejprodávanějších tabletů byly modely Galaxy Tab A7 a Galaxy Tab S6 Lite. V poslední době se spekulovalo, že technologický gigant pracuje na odlehčené verzi prvního zmíněného tabletu s názvem Galaxy Tab A7 Lite. Nyní jeho existenci potvrdila organizace Bluetooth SIG, což naznačuje, že by mohl být uveden na scénu již zanedlouho.

Certifikační dokument Bluetooth SIG kromě toho potvrdil, že Galaxy Tab A7 Lite bude podporovat standard Bluetooth 5 LE.

Podle předchozích leaků a certifikací dostane budgetový tablet do vínku displej s úhlopříčkou 8,7 palců, štíhlý kovový design, čipset Helio P22T, 3 GB operační paměti, USB-C port, 3,5mm jack a baterii s kapacitou 5100 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 15 W.

„Zákulisní“ informace v poslední době také hovoří o tom, že Samsung pracuje na dalším odlehčeném tabletu – Galaxy Tab S7 Lite. Ten by měl disponovat LTPS TFT obrazovkou s rozlišením QHD (1600 x 2560 px), čipsetem střední třídy Snapdragon 750G, 4 GB operační paměti a pravděpodobně softwarově poběží na Androidu 11. Dostupný by měl být ve velikostech 11 a 12,4 palců a variantách s Wi-Fi, LTE a 5G. Oba tablety budou údajně představeny v červnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.