Zavřít reklamu

Smartphone Samsung Galaxy A72, který byl detailně popsán leakem z poloviny února, se nyní objevil ve službě Google Play Console, která potvrdila některé tímto leakem prozrazené specifikace. Mimo jiné to, že telefon bude poháněn čipem Snapdragon 720G.

Dále ze záznamu služby vyplývá, že Galaxy A72 bude disponovat 6 GB operační paměti, nejnovější i starší leaky se nicméně zmiňují i o verzi s 8 GB. Smartphone bude softwarově postaven na Androidu 11 (a jako telefony Galaxy A71 a A51 by měl dostat tři upgrady Androidu a po čtyři roky dostávat bezpečnostní patche).

Pokud jde o displej, Google Play Console odhalila, že rozlišení telefonu bude FHD+. Neoficiální zprávy se zmiňují o úhlopříčce 6,7 palců a obnovovací frekvenci 90 Hz.

Smartphone by měl do vínku dostat také čtverný fotoaparát s rozlišením 64, 12, 8 a 2 MPx (druhý snímač prý bude disponovat ultraširokoúhlým objektivem, třetí teleobjektivem s 2x zoomem a poslední by měl sloužit jako makro kamera), 32MPx přední kamerku, stupeň krytí IP67 a baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W.

Telefon by měl být spolu s dalším modelem řady Galaxy A – A52 (5G) – představen ještě tento měsíc v Indii a jeho cena prý v Evropě bude začínat na 450 eurech (zhruba 11 800 Kč). Jednu dobu se spekulovalo o tom, že jako Galaxy A52 bude mít verzi s podporou 5G sítí, nicméně spolehlivý leaker Max Jambor před zhruba dvěma týdny na Twitteru uvedl, že taková varianta neexistuje.

Související články

Dnes nejčtenější