Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung je světově největším výrobcem malých OLED displeje. Tyto obrazovky používá většina smartphonových značek i značek chytrých hodinek, včetně Applu. Nyní do éteru pronikla zpráva, že Nintendo ve své příští generaci hybridní konzole Switch použije právě tento displej.

Podle informací agentury Bloomberg bude příští konzole Nintenda osazena sedmipalcovým OLED panelem s rozlišením HD vyrobeným divizí Samsungu Samsung Display. I když rozlišení novější obrazovky je podobné 6,2palcovému LCD displeji současného Switche, OLED panel by měl nabídnout mnohem vyšší kontrast, nesrovnatelně lepší podání černé barvy, širší pozorovací úhly a v neposlední řadě lepší energetickou efektivitu.

Samsung Display prý začne nové panely masově vyrábět v červnu letošního roku, přičemž by jich měl na začátku produkovat milion měsíčně. O měsíc později by je mělo mít Nintendo na výrobních linkách pro novou konzoli.

Japonský herní gigant možná bude muset u své příští konzole změnit dodavatele čipů, protože Nvidia se na mobilní čipy Tegra určené pro koncového spotřebitele již nezaměřuje. V loňském roce se spekulovalo, že Switch nové generace by mohl být osazen čipsetem Exynos s grafickým čipem od AMD (není jasné, jestli se jednalo o údajný Exynos 2200).

Dnes nejčtenější

.