Zavřít reklamu

Už je to více než rok, kdy Samsung uvedl na scénu populární smartphony střední třídy Galaxy A51 a Galaxy A71, jejich nástupci však na oficiální oznámení stále čekají. Již unikly některé údajné specifikace a design telefonu Galaxy A52, nyní však do éteru pronikly jeho údajné prakticky kompletní specifikace, cena i datum představení. Za únikem stojí leaker CEO of Chun Corp.

Podle nepříliš známého leakera bude Galaxy A52 (přesněji ve verzi s 4G) disponovat Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,5 palců a 60Hz obnovovací frekvencí, čipsetem Snapdragon 720G, 8 GB operační paměti, 128 GB vnitřní paměti, čtverným fotoaparátem s rozlišením 64, 12, 5 a 5 MPx, 32MPx přední kamerkou, baterií s kapacitou 4500mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W.

Smartphone by měl stát okolo 400 dolarů (zhruba 8 500 korun) a být představen poslední březnový týden (konkrétně ve Vietnamu). Bude prý dostupný v černé, modré, bílé a světle fialové barvě, což odpovídá nedávno uniklým renderům.

Verze s podporou 5G sítí by měla dostat do vínku o něco výkonnější čipset Snapdragon 750G, zbytek specifikací se bude podle všeho shodovat s 4G variantou. Stát by měla 475 dolarů (přibližně 10 tisíc Kč).

Samsung by mohl v březnu uvést na scénu i smartphone Galaxy A72, který by se měl jako jeho sourozenec nabízet ve 4G a 5G variantě a mít i velmi podobné specifikace.

Související články

Dnes nejčtenější