Zavřít reklamu

Paměťový byznys Samsungu by se mohl brzy těšit nenadálému zvýšení prodejů, a to díky konzoli Playstation 5. Ta byla loni vypuštěna do světa s některými chybějící funkcemi a Sony při jejím launchi potvrdila, že M.2 slot na rozšíření úložiště zpřístupní budoucím firmwarovým updatem. Ten podle informací agentury Bloomberg dorazí v létě. V důsledku toho nyní mnozí majitelé PS5 přemýšlejí o pořízení SSD disku od jihokorejského technologického obra.

PS5 je dodávána se zabudovaným SSD diskem o kapacitě 825 GB, což se na první pohled může zdát hodně, pro mnohé uživatele, kteří chtějí hrát více než pár náročných „tříáčkových“ titulů, to však dost není. Problémy s místem již řeší fanoušci populární FPS série Call of Duty (nový díl s podtitulem Black Ops Cold War zabírá těžko uvěřitelných 250 GB), takže chystaný firmwarový update zpřístupňující M.2 slot bude pro mnoho hráčů doslova spásou.

Sony ještě musí specifikovat, které M.2 SSD disky budou s PS5 kompatibilní. Majitelé konzole by tedy zatím neměli žádný kupovat, dokud společnost neodhalí podrobnosti.

Jedním z ideálních potenciálních řešení by pro uživatele PS5 mohl být oblíbený M.2 SSD disk 980 Pro od Samsungu, který je rychlejší než zabudované úložiště PS5 a který byl před několika měsíci uveden na trh ve vysokokapacitní verzi s 2 TB (prodává se ještě ve verzích s 250 GB, 500 GB a 1 TB).

Dnes nejčtenější

.