Zavřít reklamu

Samsung vydal zprávu, ve které informuje o aktualizaci svého programu Magician. Nová verze nese označení 6.1. Magician slouží k optimalizaci SSD disků vyrobených jihokorejskou společností. Uživatelé skrz něj mohou sledovat „zdraví“ disku, spravovat a zabezpečit svá data, zvýšit výkon SSD pomocí tzv. Rapid módu, spustit benchmark či zkontrolovat rychlost čtení a zápisu disku. Ovládání programu je velmi intuitivní a spoustu informací je zobrazeno v přehledných grafech a tabulkách.

Tato aktualizace je velmi důležitá, jelikož Samsung už 30. května 2020 přestane starší verze podporovat. Navíc dle slov jihokorejského giganta je Magician základním nástrojem pro plynulé a bezpečné používání disků. Některé funkce jsou k dispozici také pro přenosné SSD disky nebo klasické pevné disky. Samsung Magician 6.1 je zpětně kompatibilní se všemi SSD disky Samsungu od série 470 až po nejnovější 970 EVO Plus.

Uživatelé, kteří používají software Samsungu ve verzi 5.1 a vyšší dostanou push notifikaci vyzývající ke stažení nejnovější verze. Ti, co mají nainstalovanou starší verzi programu si budou muset poslední verzi Magicianu stáhnout ručně. Samsung Magician 6.1 je zpětně kompatibilní se všemi SSD disky Samsungu od série 470 až po nejnovější 970 EVO Plus. Aktualizace je k dispozici ke stažení zdarma zde. Od roku 2012, kdy vyšla první verze programu Samsung Magician, uvolnil Samsung celkem pět velkých aktualizací tohoto softwaru.

Zdroj: SamMobile, Samsung

Související články

Dnes nejčtenější

.