Zavřít reklamu

Samsung začal s vydáváním březnového bezpečnostního patche na telefony nové vlajkové řady Galaxy S21 a smartphone Galaxy A8 (2018). Již v minulých dnech jej jako součást updatu s uživatelskou nadstavbou One UI 3.1 začala dostávat některá zařízení, například telefony řady Galaxy Note 10.

Aktualizace s březnovým patchem pro řadu Galaxy S21 nese firmwarovou verzi G99x0ZHU1AUB7 a má velikost zhruba 387 MB, update pro Galaxy A8 (2018) pak verzi A530FXXSICUC1. Součástí první zmíněné aktualizace jsou vylepšení fotoaparátu a celkového výkonu, jako obvykle však Samsung neposkytl žádné podrobnosti. Součástí updatu pro Galaxy A8 (2018) podle všeho žádná vylepšení nejsou, což však vzhledem k jeho stáří není nijak překvapivé.

Co nová bezpečnostní záplata opravuje, v tuto chvíli není známo, jihokorejský technologický obr by to však ve svém bezpečnostním bulletinu měl zveřejnit v nejbližších týdnech.

Pro připomenutí – bezpečnostní patch za měsíc únor opravoval zejména vulnerability umožňující útoky typu MITM nebo exploit v aplikaci Samsung Email, který útočníkům umožňoval získat do ní přístup a tajně sledovat komunikaci mezi klientem a poskytovatelem.

Dostupnost nových updatů je možné si jako vždy zkontrolovat otevřením menu Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.