Zavřít reklamu

Samsung se pochlubil, že byl v loňském roce největší výrobcem televizorů, a to již 15. rok v řadě. Podle výzkumně-poradenské společnosti Omdia, na kterou odkazuje, činil jeho tržní podíl v posledním kvartálu roku 2020 31,8 % a za celý rok 31,9 %. Daleko za ním skončily Sony a LG.

Samsung vládne trhu s televizory ve většině zemích světa, včetně USA. Prodeje jeho QLED televizí každý nový kvartál rostou a je jedničkou v segmentu televizorů s úhlopříčkou 75 palců a vyšší. Jihokorejský technologický obr nedávno představil na technologii Mini-LED postavené televizory Neo QLED, které oproti standardním QLED modelům nabízejí mimo jiné vyšší jas, hlubokou černou, vyšší kontrastní poměr a lepší lokální stmívání.

Kromě špičkové kvality obrazu a zvuku nabízejí chytré televizory Samsungu také nejrůznější funkce a služby jako Object Sound Tracking+, Active Voice Amplifier, Q-Symphony, AirPlay 2, Tap View, Alexa, Bixby, Asistent Google, Samsung TV Plus a Samsung Health.

V poslední době se Samsung zaměřuje na high-endový segment televizorů, za kterýmžto účelem uvedl na trh lifestylové televize jako The Frame, The Serif, The Sero a The Terrace. Kromě poslední zmíněné jsou všechny ostatní dostupné i u nás.

Dnes nejčtenější

.