Zavřít reklamu

Toužili jste vždy sledovat zápas na zahradě u bazénu? Díky novému televizoru z dílny Samsungu je to nyní možné. Pojďme si novinku přiblížit.

Samsung představuje Terrace TV, 4K televizor s příhodným pojmenováním pro používání venku. Díky certifikátu IP55 se není třeba obávat vody ani prachu. Zařízení bez problémů vydrží slabý proud vody (6,3mm), takže pokud budete mít Terrace pod stříškou, měl by bez problémů odolat dešti. Televizor je funkční při teplotách od -30 do +50°C, což jej umožňuje používat opravdu kdykoliv. K televizoru můžete zakoupit také Terrace soudbar, který rovněž splňuje krytí IP55.

Někdo by mohl namítnout, že na televizi venku za slunce není nic vidět. To však není případ Terrace TV, technologie QLED totiž zajišťuje nadstandardní jas až 2000 nitů a v kombinaci s antireflexní vrstvou obrazovky tak nabízí podívanou, jako byste byli v interiéru.

Terrace spadá do kategorie Smart TV, takže přirozeně nabízí spoustu vychytávek. Jasným důkazem, že se jedná o inteligentní televizor je technologie 4K AI Upscalling, která pomocí umělé inteligence „dopočítává“ obraz a zajišťuje tak společně se 120Hz obnovovací frekvencí kvalitní zobrazení každého vysílání. Další zajímavou funkcí je bezesporu Tap View, díky ní se stačí jen dotknout podporovaným smartphonem televize a ta začne zrcadlit obsah telefonu. Funkce MultiView zase zajistí, že můžete na Terrace TV sledovat obraz z televize a mobilního zařízení zároveň. Nechybí ani podpora hlasového ovládání pomocí asistentů Bixby, Google Assistant a Amazon Alexa. Hlasem je možné televizor ovládat také přes přiložený dálkový ovladač, který splňuje krytí IP56 a je tak rovněž odolný vůči vodě či prachu.

Terrace TV je dostupná v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců (tedy 140, 165 a 190 cm) v USA a Kanadě za cenu 3,455$ (cca 86 000Kč), 4 999$ (cca 125 000Kč) a 6 499$ (cca 162 000Kč) . Později bude tento televizor dostupný také na Novém Zélandu, v Austrálii nebo v Německu. Další trhy budou ještě tento rok následovat. Bohužel nemáme zatím informace, zda mezi ně bude patřit i ten český.

Zdroje: Samsung, The Verge

Dnes nejčtenější

.